15 czerwca 2016 Udostępnij

Wyposażenie sali, w której będzie odbywać się szkolenie

Jak wiadomo, dobra kadra pracowników to taka, która ciągle się rozwija. Jeśli jesteś pracodawcą, w Twoim interesie leży dbanie o kompetencje zatrudnionych ludzi i podnoszenie ich kwalifikacji. Tylko z wyszkoloną kadrą masz szansę podbić konkurencyjny rynek, pamiętaj, że to właśnie w Twoich ludziach znajduje się Twoja siła.

Jedną z metod podnoszenia kwalifikacji pracowników jest zorganizowanie grupowego szkolenia. Oprócz znalezienia odpowiedniej osoby, która takie szkolenie poprowadzi, trzeba pomyśleć o spokojnym miejscu, w którym każdy będzie miał szansę się skupić i pogłębiać wiedzę. Co powinno znaleźć się w sali szkoleniowej?

- wygodne krzesła wyposażone w blaty, na których można komfortowo pisać albo rozłożyć komputer lub inne sprzęty do notowania. To nie świetlica w podstawówce czy oblegany wykład na uniwersytecie, żeby ktoś siedział na podłodze, parapecie czy biurku.

- tablica – po której można pisać specjalnymi pisakami. Ubrudzone w kredzie palce są domeną w innych instytucjach.

- rzutnik – działający, najlepiej nowszy model, który jest kompatybilny z możliwie jak największą liczbą urządzeń.

- ekran – do wyświetlania prezentacji i materiałów szkoleniowych. Dobrze byłoby posiadać również kawałek ściany pomalowanej z myślą o rzutniku oraz rolety w oknach, by zapewnić warunku umożliwiające odczytanie wyświetlanych obrazów.

- sprzęt nagłaśniający – sprawne mikrofony, głośniki, które umożliwią wykładowcy swobodne prowadzenie szkolenia, a słuchacze nie będą musieli po kilka razy prosić o powtórzenie jakiejś kwestii.

- miejsce do przygotowania herbaty, kawy lub innego napoju

- toaletę, która będzie się znajdować możliwie jak najbliżej sali szkoleniowej.

- miejsce przeznaczone do konsumpcji obiadu – pamiętaj, że każde szkolenie, które organizujesz musi odbywać się zgodnie z obowiązującym prawem, wedle którego w każdym dniu szkoleniowym trwającym dłużej niż cztery godziny muszą być zaplanowane dwie przerwy. Pierwsza krótsza, na ciepły napój oraz przekąskę, a druga 30 minutowa na obiad. Ciepły posiłek zapewnia organizator, więc najlepiej będzie wynająć firmę cateringową.